Näyttelyt – Shows

2018

Näyttely & Tuomari
Show & Judge
Koira
Dog
Luokka
Class
Tulos
Result
Isokyrö 5.8.2018
Hannele Jokisilta
Karhuahon Pauhaava Sydän Valio / Champion ERI1 SA PU1 ROP
EXC1 CQ BM1 BOB 
Seinäjoki 21.7.2018
Teija Salmi-Aalto
Karhuahon Pauhaava Sydän Avoin / Open ERI1 SA PU1 SERT ROP FI MVA
EXC1 CQ BM1 CAC BOB FI CH
Laukaa 14.7.2018
Mette Tufte, Norja
Karhuahon Pauhaava Sydän Avoin / Open ERI1 SA PU1 SERT VSP
EXC1 CQ BM1 CAC BOS
  Karhuahon Kokonaan Sun Avoin / Open ERI1 SA PN1 SERT ROP FI MVA
EXC1 CQ BF1 CAC BOB FI CH
  Karhuahon Kimpale kultaa Valio / Champion ERI1 SA PN2
EXC1 CQ BF2
Tuusniemi 30.6.2018
Elena Ruskovaara
Karhuahon Kimpale kultaa Valio / Champion ERI1 SA PN2
EXC1 CQ BF2
  Karhuahon Kokonaan Sun Avoin / Open EXC2 CQ BF4
EXC2 CQ BF4
Tuuri 9.6.2018
Marianne Holm
Karhuahon Pauhaava Sydän Avoin / Open EH1 / VG1
Joensuu 27.5.2018
Kresten Scheel, Tanska
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Avoin / Open ERI1 SA PU2 vara-SERT
EXC1 CQ BM2 re-CAC
Karhuahon Kokonaan Sun Avoin / Open ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
Karhuahon Kimpale Kultaa Avoin / Open ERI3 SA / EXC3 CQ
Joensuu KV/INT 26.5.2018
Zeferino Silva, Portugali
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Avoin / Open ERI1 SA vara-SERT
EXC1 CQ re-CAC
Karhuahon Kimpale Kultaa Avoin / Open ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP FI MVA
EXC1 CQ BF1 CAC CACIB BOS FI CH
Karhuahon Kokonaan Sun Avoin / Open ERI3 SA / EXC3 CQ
Helsinki KV/INT 19.5.2018
Matti Tuominen
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Avoin / Open EH2 / VG2
Tampere EN/Special 12.5.2018
Joan Rushby
Karhuahon Pauhaava Sydän Avoin / Open ERI2 SA PU4 SERT
EXC2 CQ BM4 CAC
Vaasa 14.4.2018
Satu Ylä-Mononen
Karhuahon Pauhaava Sydän Nuori / Young ERI4 / EXC4
Juuka 4.3.2018
Jari Laakso
Karhuahon Kimpale Kultaa Avoin / Open ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
Karhuahon Kokonaan Sun Nuori / Young ERI1 SA PN3 vara-SERT
EXC1 CQ BF3 re-CAC
Kajaani KV/INT 13.1.2018
Petra Junehall, Ruotsi
Karhuahon Pauhaava Sydän Nuori / Young ERI1 / EXC1
Karhuahon Komia On Aina Komia Nuori / Young EH2 / VG2
Karhuahon Kokonaan Sun Nuori / Young ERI1 SA PN2 vara-SERT vara-CACIB
 EXC1 CQ BF2 re-CAC re-CACIB
Karhuahon Kimpale Kultaa Avoin / Open ERI3 / EXC3
Kennel Karhuahon Kasv / Breeder KASV1 KP ROP-kasvattaja
Breeder1 HP BOB-breeder

 

2017

Näyttely & Tuomari
Show & Judge
Koira
Dog
Luokka
Class
Tulos
Result
Helsinki Pohjoismaiden voittaja/
Nordic Winner 9.12.2017
Petra Högberg, Ruotsi
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI4 / EXC4
Helsinki Winner 8.12.2017
Joelle Bardet, Ranska
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI3 / EXC3
Tampere KV/INT 26.11.2017
June Wall, Irlanti
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI3 / EXC3
Tampere 25.11.2017
Yulia Ovsyannikova, Venäjä
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI1 SA PU4 vara-SERT
EXC1 CQ BM4 re-CAC
Seinäjoki KV/INT 29.10.2017
Torsten Lemmer, Bulgaria
Karhuahon Pauhaava Sydän Nuori / Young ERI2 SA / EXC2 CQ
Jyväskylä KV/INT 15.10.2017
Manuel Santamaria Ossorio, Espanja
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI1 SA PU3 vara-SERT
EXC1 CQ BM3 re-CAC
Jyväskylä KV/INT 14.10.2017
Darko Drobnjak, Serbia
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young ERI2 SA / EXC2 CQ
Tuulos 8.10.2017
Maija Lehtonen
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young EH1 / VG1
Tuulos 7.10.2017
Päivi Eerola
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Nuori / Young H / G
Heinola 20.8.2017
Juta Haranen, Viro
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior EH2 / VG2
Kouvola 19.8.2017
Leila Kärkäs
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior EH3 / VG3
Joensuu 13.8.2017
Janelle Robbins, Australia
Karhuahon Kimpale Kultaa Juniori / Junior ERI1 SA PN2 SERT
EXC1 CQ BF2 CAC
Karhuahon Kokonaan Sun Nuori / Young EH2 / VG2
Joensuu KV/INT 12.8.2017
Josef Pohling
Karhuahon Kimpale Kultaa Juniori / Junior ERI2 / EXC2
  Karhuahon Kokonaan Sun Nuori / Young ERI2 SA / EXC2 CQ
Lapinlahti 1.7.2017
Julija Aidietiene, Liettua
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open ERI1 SA PN1 SERT ROP FI MVA
EXC1 CQ BF1 CAC BOB FI CH
Lahti 14.5.2017
Jean Lawless, Irlanti
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior ERI2 / EXC2
Mikkeli 6.5.2017
Kirsi Tevalin
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior ERI2 / EXC2
  Karhuahon Saat Syttymään Juniori / Junior EH3 / VG3
  Karhuahon Pauhaava Sydän Juniori / Junior EH4 / VG4
  Karhuahon Kokonaan Sun Juniori / Junior ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
  Karhuahon Kimpale Kultaa Juniori / Junior EH3 / VG3
  Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open H / G
  Kennel Karhuahon Kasv / Breeder KASV1 KP ROP & BIS4-kasvattaja
Breeder1 HP BOB & BIS4-breede
Tohmajärvi 29.4.2017
Beata Petkevica, Latvia
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open ERI2 SA PN2 vara-SERT
EXC2 CQ BF2 re-CAC
  Karhuahon Kokonaan Sun Juniori / Junior ERI1 SA PN3
EXC1 CQ BF3
  Karhuahon Kimpale Kultaa Juniori / Junior ERI2 SA PN4
EXC2 CQ BF4
Outokumpu 22.4.2017
Dan Ericsson, Ruotsi
Karhuahon Kokonaan Sun Juniori / Junior ERI1 SA PN2 vara-SERT
EXC1 CQ BF2 re-CAC
  Karhuahon Kimpale Kultaa Juniori / Junior ERI2 / EXC2
  Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open ERI2 SA PN3 
EXC2 CQ BF3
Kirkkonummi EN/Special 15.4.2017 
Sarah Sevastopulo, GB
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior EH / VG
  Karhuahon Saat Syttymään Juniori / Junior H /G
Lahti KV/INT 25.3.2017
George Schogol, Georgia
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Juniori / Junior ERI2 / EXC2
  Karhuahon Saat Syttymään Juniori / Junior EH / VG
Ilomantsi 21.1.2017
Leni Finne
Karhuahon Kimpale Kultaa Pentu / Puppy PEK1 KP ROP-pentu
Puppy 1 HP BOB-puppy
  Karhuahon Kokonaan Sun Pentu / Puppy PEK2 / Puppy2
  Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open EH2 / VG2

 

2016

Näyttely & Tuomari
Show & Judge
Koira
Dog
Luokka
Class
Tulos
Result
Helsinki Voittaja EPN/Puppy 11.12.2016
Jouni Nummela
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
Helsinki Winner EPN/Puppy 10.12.2016
Ville Meronen
Karhuahon Kokonaan Sun Pentu/Puppy PEK1 KP PN1 ROP-pentu
Puppy1 HP BF1 BOB-puppy
  Karhuahon Kimpale Kultaa Pentu/Puppy PEK2 KP
Puppy2 HP
  Karhuahon Pyyhi Kyynelees Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
Lahti EPN/Puppy 23.10.2016
Jouni Nummela
Karhuahon Pyyhi Kyynelees Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
Hämeenlinna EPN/Puppy 8.10.2016
Reia Leikola-Walden
Karhuahon Saat Syttymään Pentu/Puppy PEK3 / Puppy-
  Karhuahon Pauhaava Sydän Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
  Karhuahon Pyyhi Kyynelees Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
  Karhuahon Kokonaan Sun Pentu/Puppy PEK4 / Puppy4
  Karhuahon Kimpale Kultaa Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
  Karhuahon Tuhannen Riemua Pentu/Puppy PEK- / Puppy-
Kajaani KV/INT 9.1.2016 /
Marja Talvitie
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Avoin / Open ERI2 SA
EXC2 CQ

 

2015

Näyttely & Tuomari
Show & Judge
Koira
Dog
Luokka
Class
Tulos
Result
Joensuu KV/INT 8.8.2015 /
Tatjana Dreier, Venäjä
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Nuori / Young EH3 / VG3
  Vivaleon’s Sleepy Beauty Veteraani / Veteran ERI1 SA ROP-veteraani
EXC1 CQ BOB-veteran
Laukaa 11.7.2015 /
Jean Lawless, Irlanti
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Nuori / Young EH2 / VG2
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Avoin / Open EH2 / VG2
  Vivaleon’s Sleepy Beauty Veteraani / Veteran ERI1 VSP-veteraani
EXC1 BOS-veteran
Pieksämäki 27.6.2015 /
Olli Kokkonen
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Nuori / Young ERI1 SA PN2 vara-SERT
EXC1 CQ BF2 re-CAC
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Avoin / Open ERI2 SA PN3
EXC2 CQ BF3
Lieksa 30.5.2015 /
Hilkka Salohalla
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI1 SA PN1 SERT ROP
EXC1 CQ BF1 CAC BOB
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Nuori / Young ERI1 / EXC1
Kajaani 24.5.2015 /
Katrin Lahi-Temnikov, Viro
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Nuori / Young ERI2 SA / EXC2 CQ
Varkaus KV/INT 17.5.2015 /
Theo Leenen, Belgia
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Nuori / Young ERI1 SA PN2 vara-SERT CACIB
EXC1 CQ BF2 re-CAC CACIB
  Vivaleon’s Sleepy Beauty Veteraani / Veteran EH1 / VG1
Outokumpu 19.4.2015 /
Astrid Lundava
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI1 SA PN1 SERT VSP
EXC1 CQ BF1 CAC BOS
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Nuori / Young ERI2 SA PN4
EXC2 CQ BF4
Imatra 5.4.2015 /
Lena Danker
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior EH2 / VG2
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Nuori / Young EH / VG
Tuusniemi 21.2.2015 /
Rafael Malo Alcrudo, Espanja
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI2 / EXC2

 

2014

Näyttely & Tuomari
Show & Judge
Koira
Dog
Luokka
Class
Tulos
Result
Tuulos 5.10.2014 /
Astrid Lundava
Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Juniori / Junior ERI1 SA / EXC1 CQ
  Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Juniori / Junior ERI3 / EXC3
Kuhmo 17.8.2014 /
Juha Putkonen
Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Pentu / Puppy PEK1 KP ROP-pentu
Puppy1 HP BOB-puppy
  Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Pentu / Puppy PEK2 KP / Puppy2 HP
Kuopio KV/INT 2.8.2014 /
Ralf Campbell, Norja
Tsar Sobaka Allways Adorable Aurora Pentu / Puppy PEK2 KP / Puppy2 HP
  Tsar Sobaka Akapella Agra Asja Pentu / Puppy PEK3 / Puppy3